PureDiy
September 21, 2014, 06:03:35 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:                                   

Home   Help Login Register  
Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18   Go Down
  Print  
Author Topic: Σκέψεις  (Read 10568 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
mitsnas
ο Χαλιεντάς
Επίτιμο Μέλος

« Reply #105 on: December 15, 2010, 02:54:22 PM »

Γειά σας ρεμάλια και ρεμάλες ..Μόλις χθές επέστρεψα από 5ήμερη στα ιωάννινα όπου τα μέρη είναι μαγευτικά..Μονοδένδρι Μέτσοβο Τσεπέλοβο..Σήμερα απεργία και ύπνος (Πριν από λίγο ξύπνησα). Δυστηχώς όπως σε όλες τις μαζικές εκδηλώσεις έτσι και στις 5ήμερες μία ομάδα 10κακομαθημένων χαλάει τη διασκέδαση όλων των υπολοίπων..Και αναρωτιέμαι..Γιατί πάντοτε αυτό συμβαίνει στην Ελλάδα? Γιατί πρέπει να μην πιάνεται το μαλ......που κουβαλάει αεροβόλο και δυναμιτάκια μαζί του? Αυτό θεωρείται κάρφωμα ή προσφορά στο κοινωνικό σύνολο?Και αν το μαλ.... (Ε! "είναι λίγο ζωηρό το παιδί" έλεγε η μάνα του) επειδή δεν ξέρει να πίνει και να καπνίζει σκάσει τίποτα στη μούρη του τι θα γίνει ? Οι καθηγητές θα φταίνε που δεν τον είχαν αγκαλιά να τον προσέχουνε... Να σημειώσω οτι κοιμόμασταν κανα 2ωρο τη μέρα για να φυλάμε 10 άτομα ..όχι παραπάνω..Α μα την πίστη του καθενός ..Αν κοπούνε τα ρουσφέτια των διορισμών στο δημόσιο ( Με εντολή από τις Βρυξέλλες φαντάζομαι) θέλω να δω κάτι τέτοια παλληκάρια και κατι χαζοπουτανογκομενίτσες τι θα κάνουνε στη ζωή τους...(Φίλε εχεις ένα κατοστάρικο για να φάω κάτι)?Ας είναι ..Οι παραπάνω σκέψεις εντάσσονται σε μια διατριβή που θα κάνω και θα την βαθμολογήσω μόνος μου με Αριστα με τίτλο: "Ως πότε ο πνευματικός αυνανισμος των ολίγων θα επηρεάζει την διασκέδαση και την καλοπέραση των πολλών"
Πετραλιάς Νίκος
Φιδάκης
Administrator

« Reply #106 on: December 15, 2010, 02:57:25 PM »

έγραψες πάλι

welcome back!
Πετραλιάς Νίκος
Φιδάκης
Administrator

« Reply #107 on: December 15, 2010, 04:06:27 PM »

Τις μαθητριούλες τις πρόσεξες καλά? 
rodoula
Gold Member

« Reply #108 on: December 15, 2010, 04:26:10 PM »

Tωρα ενταξει το καταλαβαινω…ο καθενας σας εχει τα προβληματακια του…πατε να σκασετε από τη μαυριλα των επερχομενων χρονων…αναρωτιεστε νυχθημερον τι μέλει γενέσθαι  from now on…κι εγω σας ζαλιζω τον ερωτα με τα δικα μου…
Τι να κανω όμως βρε παιδια…που τα ψυχαναγκαστικα μου τελειωμο δεν εχουνε…κι εγω πονταρω στην ελευθερη και απροσωπη διακινηση σκεψεων ιντερνετικως μπας και όπως εχω ξαναπει γλιτώσω τα τρελοχάπακα και τους ζουλδομανδυες…που όχι τιποτα άλλο αλλα τους θεωρω πολύ μπανταλ και εκτος fashion…
To λοιπον μπορει  οι μερες που διανύουμε να είναι χαλεπες και να μας οδηγουνε σε ένα μελλον περιεργο…και  γεματο από μελλοντικους χλιδανεργους ((που λεφτα δεν θα εχουν αλλα θα διαθετουν αμαξαρα, αιποντ, λαπτοπ και ισως (οι πιο τυχεροι) και την πατρικη διπατη μαζονετα ως γονικη παροχη από τους μεσοαστικους κηδεμονες τους)), εγω παρολα αυτά δράττομαι της ευκαιριας να δηλωσω ότι εμενα για την ωρα ποσώς  με ενδιαφερουν όλα αυτά διοτι η ψυχη μου και η σκεψη μου εδώ και 1 χρονο είναι απολυτα δοσμενες σε ένα παιδι…παιδι ψηλο…ολιγον μεσοκοπο…με ένα μουστακι που σε παραπεμπει σε μια δυσβάστακτη βαρβατηλα…και που μου διεγείρει όλα τα καλα κρυμμένα- μεχρι τωρα- πρωτόγονα και ζωώδη ενστικτα μου…που ουτε κι εγω ηξερα ότι διέθετα η θεα…
 Αυτό το αγορι όμως συνανθρωποι (ονοματα δε λεμε…προς αποφυγη κλεισιματος σπιτιου…μιας και το αγορι είναι παντρεμενο με μια ξενερωτη και ανοργασμικια τύπισσα) που λετε εμενα με εχει χ#σμ#ν% ….όχι γιατι δεν του αρεσω…(πραγμα αδυνατον βεβαιως βεβαιως)…απλως τον τελευταιο ένα χρονο δεν εχει και πολύ χρονο να ασχοληθει μαζι μου….αφου όπως υποστηριζει του εχει ανατεθει ενα θεαρεστο εργο: να εξυγιανει τη λειτουργια της πατριδας του παππου του (ο αγαπουλης μου είναι από αλλου…εξ Αμερικης..) και να τη σωσει από το τερας της χρωκοπιας…Μα καλα??..Ειναι ποτε δυνατον??? Εγω να ονειρευομαι καρδουλες, αστερακια, φιογκακια και αυτος να ασχολείται με τα οικονομικα της πιο διεφθαρμενης χωρας παγκοσμιως …και με τους πιο αχρηστους και ποταπους πολιτες του συγχρονου κοσμου …?Huh? Εγω να κανω σχεδια για ονειρεμενες νυχτες με το φεγγαρι καπελο κι αυτος να υπογραφει κατεπειγοντα πολυνομοσχεδια και να με γειωνει τουτιοτροπως?
Τι να πω?Huh?Τετοιο φτυσιμο που εχω φαει παιδες με εχει αποπερατωσει παντελως…Τραβαω μαυρα ζορια μεγαλα λεμεεε…οπου να ναι μπαινω και στη φαση τυπου ολονυκτια λαικα ξενυχτια δεξαμενων αλκοολης και αφιλτρων στριφτων…μπας και ξεκολλήσω με την παρτυ του…Και όχι τιποτα άλλο …αλλα δεν ξερω και τι να κανω?Huh??...Να ριξω μαυρη πετρα πισω μου και να πνιξω τα εκλεπτυσμένα μου αισθηματα για το αγορι στο ποταμι της λησμονιας ή να παραμεινω πιστη Πηνελοπη με την ελπιδα αναπτερωμένη στα σωθικά μου μπας και γυρισει ποτε το αγορι μου και με κοιταξει…?
αχ βαχ και τα συναφη....
Πετραλιάς Νίκος
Φιδάκης
Administrator

« Reply #109 on: December 15, 2010, 04:31:50 PM »

Μάλλον σε γουστάρει και μόλις εξηγήθηκαν όλα!
Ερωτευμένο είναι τελικά το παιδί, όχι μaλάκας  
rodoula
Gold Member

« Reply #110 on: December 15, 2010, 04:38:10 PM »

Μάλλον σε γουστάρει και μόλις εξηγήθηκαν όλα!
Ερωτευμένο είναι τελικά το παιδί, όχι μaλάκας  

1.ρε συ...σαν να εχεις δικιο...εγω φταιω για τα τωρινα χαλια της χωρας...σταυρωστε με...σταυρωστε με....

2.παλι?για ενα πουκαμισο αδειανο?για μιαν Ελενη γινονται ολα?...τι να πω...? αν ειναι ετσι ...ας παραδωσουμε την εξουσια επιτελους σε ενα θηλυκο τυπου Ντορα να βρουμε την υγειά μας....
Πετραλιάς Νίκος
Φιδάκης
Administrator

« Reply #111 on: December 15, 2010, 04:40:17 PM »

ενα θηλυκο τυπου Ντορα ...

Μόνο ως σχήμα οξύμωρο το δέχομαι  Grin
rodoula
Gold Member

« Reply #112 on: December 15, 2010, 04:47:30 PM »

δεν ειναι θηλυκο η Ντορουλα?
το απολυτο ειδωλο γυναικας?
χαμογελο colgate....ματια πλανα και αγελαδισια...παραστημα King Kong....κορμι φιδισιο....χειλη πετροκερασα....μαγουλο βερυκοκο...ρικο ρικο ρικοκο ρικο ρικο κο?Huh???
εεε?Huh?? θεαααα....
Πετραλιάς Νίκος
Φιδάκης
Administrator

« Reply #113 on: December 15, 2010, 04:51:00 PM »

click me
rodoula
Gold Member

« Reply #114 on: December 15, 2010, 04:56:20 PM »

....ναι..ναι...η κληρονομικοτης ειναι εμφανης....η ομορφια και η τσαχπινια των Μητσ....διαιωνιστηκε μεσω της θεας Ντορας...και επεται και συνεχεια...παιδια, εγγονια, δυσεγγονα, αγεννητα...ισχυρο παντως το γονιδιο του γκαντεμη...
rodoula
Gold Member

« Reply #115 on: December 18, 2010, 05:59:22 PM »

Λοιπον ωραια τα αστειακια μεχρι τωρα…αλλα enough is enough …γιατι τωρα σκοπευω να μιλησω πολύ σοβαρα…
Σημερα θα μιλησω για την υπερτατη συντηρητική μου φυση…αυτή που με εχει καλουπωσει χρονια τωρα στο εδαφος γερα και δεν με αφηνει…Και μπορει σε καποιους αυτό να ακουγεται ξενερωτο αλλα εγω γουσταρω ασυστολα. Γιατι η δικη μου συντηρητική φυση δεν με εμποδιζει στο να ζησω... Την εχω φτιαξει όπως θελω εγω, την εχω οριοθετησει οπου θελω εγω και της εχω δωσει και προσαρμοστικες ιδιοτητες, αναλογως την περισταση, που όμως ποτε δεν ξεφευγουν από τα ορια του ‘’ποτε μην κανεις κατι για το οποιο αυριο ξερεις ότι θα μετανιωσεις’’. Και επειδη εκτος από ψαρι ειμαι ενιοτε και γατονι δηλωνω ότι δεν υπαρχει στιγμη που να παραβίασα την από εξαρχης αρχη μου… για αυτό και δηλωνω ότι ειμαι πολύ proud και για τη ζωδιακη αλλα και για την ανθρωπινη μου φυση (σε αυτό το θεμα γιατι σε αλλα ειμαι γ@μ&σ^τ@  Πολυχρονη που δεν γιναμε γειτονοι).
 Επιπλεον και επιπροσθετως δεν πρεπει  να αγνοησουμε και το γεγονος ότι η ιχθυοκρατικη μου καταβολη είναι και… ολιγον εως παρα φυσιν πολύ ..αρκετα φαντασμενη / φαντασιοπληκτη / φανταστικη / και γενικα οτιδηποτε εμπεριεχει- περικλιει το λήμμα φαντασια…γεγονος που δυσχεραινει τα πραγματα διοτι με το ένα ποδι ειμαι απολυτα γειωμενη και για καποιους ξενερουα, ενώ με το άλλο ποδι ειμαι στα σύννεφα με τη ροζ ομπρελιτσα μου να πιανω κουβεντα με τα αγγελακια και να περιμενω να ρθει το βασιλοπουλο καβαλα στο ασπρο αλογο.
Επισης θα σας παρακαλεσω να μην μου πεταξετε τιποτα ντοματες, λαχανα, κολοκυθακια κλπ διοτι θα με πληγωσετε ταμάλα αφου σας υπενθυμιζω την προκαταθλιπτικη κατασταση στην οποια βρισκομαι εδώ και πολύ καιρο και ως εκ τουτου χρήζω πασα ηρεμια, ταξη και ασφαλεια. Μπορειτε απλως να με αποκαλεσετε τρελη, για τα σιδερα, αλλόφρων, alien, ψωνιο αλλα σας παρακαλω …καντε το μοναχα φωναχτα αφου ούτως ή αλλιως δεν δυναμαι να σας ακουσω…
Υ.γ.μαλλον πως τα τρελοχάπακα δεν τα γλιτωνω…
κριμααααα
Πετραλιάς Νίκος
Φιδάκης
Administrator

« Reply #116 on: December 18, 2010, 06:03:58 PM »

Μπερδεύτηκα 
rodoula
Gold Member

« Reply #117 on: December 18, 2010, 06:07:28 PM »

εμ δεν ειναι και για να βγαλεις ακρη...

Πετραλιάς Νίκος
Φιδάκης
Administrator

« Reply #118 on: December 18, 2010, 06:14:36 PM »

Μωρέ άκρη βρίσκω, το συντηρητισμό που λες δε βρίσκω πουθενά...
Γιατί μου φαίνονται όλα αυτά φυσιολογικά? Να το κοιτάξω?  Tongue
rodoula
Gold Member

« Reply #119 on: December 18, 2010, 06:17:03 PM »

κατευθειαν στα επειγοντα...
ισως εσυ προλαβεις... Shocked
Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18   Go Up
  Print  

Jump to: